24 Ocak 2014 Cuma vizyona giren yerli ve yabancı filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Türk Malı ve Başka Filmler – 24 Ocakta 2014 . . . Bu hafta 8 yeni film vizyona girecek . Korkudan maceraya bir çok film sizleri bekliyor . İşte onuncu hafta vizyona giren filmler; 12 Yıllık Esaret , Frankenstein:Ölümsüzlerin Savaşı , Jack Ryan: Gölge Ajan , Kırık Çember , Köfte Yağmuru 2 , Iblisin Günü , Şöhret Tepesi ve Uzak Çığlık . . . İşte haftanın filmleri . . .

haftanın filmleri 24 ocakta 2014

12 Yıllık Esaret

12 Years A Slave

KONUSU:

1841’de New York’ta yaşayan Solomon Northup , kendisini müziğe adamış kara tenli bir adamdır . Ailesiyle beraber yaşayan Solomon , özgür yaşayan ve istediği şeyleri yapabildiği için sevinçli bir adamdır . Ancak bir gün bir müzik işi için 2 adam ile tanışır ve çalışmak için Washington’a gider . İnandığı uygar dünya aşağı üst olabilir nedeni ise kendisini kaçırıp Güney’de bir çiflikte köle olarak çalışması için satarlar . Özgürlüğünü muhafaza etmek için verdiği tüm emekler ve mücadele yerle bir olmuş , hayatı karabasana dönmüştür . Bu cehennemde Solomon acıyı , şiddeti , küçük düşürülmeyi tekrar öğrenecek ve başkaldırı etmeye cesareti olmayan br grup insanın umutsuzluğuna tanık olacaktır . Sevdiklerini ve hayatını geri almak için ne yapması gerektiğini şüphesiz bulmuştur . . . İngiliz sinemacı Steve McQueen’in yönetmenliğini ve John Ridley ile beraber senaristliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Michael Fassbender’ın yanı sıra Brad Pitt , Benedict Cumberbatch , Paul Giamatti benzeri yıldızlar da bulunuyor .

Frankenstein: Ölümsüzlerin Savaşı

I , Frankenstein KONUSU:

Tarihin en ayrıksı karakterlerinden biri durumda durumda olan Frankenstein’ın üst kısmına çekilen onlarca filmden ardından yepyeni bir hikayeye odaklanan I Frankenstein , Dr . Victor Frankenstein’ın kendi elleriyle yarattığı Adam’ın hikayesini ele ediniyor . Adam yaratıldığı günden itibaren , tahmini 200 senedir amaçsız bir biçimde hayatını aynı ritimde devam ettirirlen kendini Gargoyle ve İblisler arasındaki savaşın tam içinde bulur . Her iki taraf da Adam’ın ölümsüzlük sırrını ele geçirmeye çalışmaktadır . Adam ise insanoğlunun sonunu getirmekte durumda durumda olan bu savaşı durdurabilecek şeye sahip durumda durumda olan tek varlıktır . Orijinali Mary Shelley aracılığıyla Frankenstein or the Çağdaş Prometheus ismiyle 1818 senesinde yayınlanan hikaye , 1910 senesinde ilk defa sinemaya uyarlandığından itibaren farklı örnekleriyle beyaz perdede canlandı . Bu son uyarlamanın yönetmenliğini Karayip Korsanları: Kara İnci’nin Laneti ve Avustralya filmlerinin senaryolarını yazan Stuart Beattie bulunuyor .

Jack Ryan: Gölge Ajan

Jack Ryan: Shadow Recruit

KONUSU:

Afganistan’da denizci olarak yaptığı askerlikten ardından Jack Ryan , beladan uzak uslu bir hayat sürmeye başlamıştır . Çoğalış rastgele bir riziko almadan huzur içinde yaşamayı prensip edinmiştir . Wall Street’te bir Rus milyarder için mali danışmanlık yapan Jack Ryan , kendini bir anda teröristlerin hazırladığı bir tasarının içinde bulur . Son Olarak yapması gerekense ülkesinin ekonomisini çökertecek durumda durumda olan bu komployu durdurmaktır . Tasarının sorumlusunu öğrenen Jack’in Moskova’ya gitmesi gerekir . Tek başına halletmeye çalışacağı bu görevde bildiği her şeyi kullanacaktır . Jack misyonu tamamlamakta ve bu komplodan canlı çıkmakta kararlıdır . Tom Clancy’nin yarattığı bir roman karakteri durumda durumda olan Jack Ryan’ı Chris Pine canlandırıyor . Senaryoyu ise David Koepp yazmış .

Uzak Çığlık

Far Cry

KONUSU:

Video oyunu uzak çığlığın beyaz perdeye uyarlaması durumda durumda olan filmde Jack Carer , eskiyen özel kuvvetler görevlisidir ve Valérie ile önemsediği bir ilişkinini arasındadır . Valerie oldukça başarılı ve hırslı bir gazetecidir ve pasifikte yer alan bir adanın üstünde var durumda durumda olan çok saklı bir askeri bilgiyle ilgili denetim yapmaktadır . Tam yola çıkmak üzerelerken , Dr Krieger aracılığıyla verilen bir talimat doğrultusunda kritik bir saldırıya uğrarlar . Beraber ciddi anlamda kontrolden çıkan askerlerden kaçarak yaşamda kalma savaşının içerisine girerler .

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s